Shkon në 11 numri i policëve të lënduar gjatë protestës në Tiranë

Kosova dhe Shqipëria

11 efektive policie kanë mbetur të lenduar gjatë protestes së zhvilluar nga opozita këtë të shtunë.

Gjendja e tyre është e mirë sipas raportimeve nga spitali. Disa prej policëve do mbahen në mbikqyrje për pak orë për kezaminime shtesë.

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së shtetit shkoi të vizitoje nga afër efektivet e lenduar që po marrin ndihme mjekësore.

Nderkohe behet e ditur se jane duke marre ndihme mjekesore edhe disa protestues./a.m.