Sandviç me proshutë dhe pjeshkë

Sandviç me proshutë dhe pjeshkë

21/05/2018 Off
Puna jonë është vullnetare andaj nëse keni mundësi ndihmoni shqip.dk

Përbërësit:
▪ 8 feta buke
▪ 4 lugë çaji mustarde
▪ piper
▪ 4 feta djathë pice
▪ 120 g proshutë në feta
▪ 2 pjeshkë mesatare të qëruara dhe të ndara në feta
▪ 1 lugë gjelle vaj ulliri

Përgatitja:

Lyeni 4 feta buke me mustardë dhe shtoni piper sipas dëshirës.
Shtoni një fetë djathë, proshutë dhe disa thela pjeshke.
Nëse dëshironi, mund t’i shtoni dhe pak mjaltë.
Vendosni një fetë buke përmbi dhe vendosini në tostier deri sa të theken.