Receta për iftar: Patate të pjekura me qumësht në tavë

Receta për iftar: Patate të pjekura me qumësht në tavë

21/05/2018 Off
Puna jonë është vullnetare andaj nëse keni mundësi ndihmoni shqip.dk

Përbërësit:

▪ 700 g patate

▪ 150 g proshutë

▪ 200 g kaçkavall

▪2 dl lëng domateje

Përgatitja:

Patatet qëroni, zieni, pritni në rrathë dhe rendisni në vaj në një enë rezistuese ndaj zjarrit.

Sipër patateve qitni lëngun e domateve nga shishja, pastaj rendisni proshutën, bluani kaçkavallin në rende dhe qitni origano.

Piqeni në furrë të ngrohur në 200 gradë.