Këngëtarja shqiptare që ‘çmendi’ Poloninë

Këngëtarja shqiptare që ‘çmendi’ Poloninë

01/06/2019 Off
Puna jonë është vullnetare andaj nëse keni mundësi ndihmoni shqip.dk

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Rita Ora, duket se nuk di të ndalet. Pas impenjimeve të shumta, bukuroshja shqiptare e muzikës u është ikthyer turneve dhe këtë herë ajo u ndal në Varshavë të Polonisë, ku atmosfera në vendin ku këndoi ajo ishte me të vërtetë mbresëlënëse.

Rita këndoi disa nga hitet e saj më të mëdha, me të cilëve edhe këngën e fundit të cilin e ka publikuar vetëm 24 orë më parë “Ritual”, një bashkëpunim me Tieston dhe Jonas Blue. Mijëra fansa të saj e kishin rrethuar Ritën, duke brohoritur emrin e saj.

Koncerti i saj në Varshavë ishte pjesë e festivalit të muzikës “Orange”. Edhe në këtë rast “malësorja” nga Kosova tregoi, se është një prej këngëtarëve më “in” të momentit në botë.