Dieta 15 ditore që po bën namin në rrjete sociale

Edhe pse është fillimi i muajit, me siguri shumica prej lexuesve tanë po planifikojnë që tani tryezën festive të Krishtlindjes dhe Vitit të Ri, që siç ‘’e kërkon” tradita duhet të jetë e mbushur plot e përplot. Po sikur në vend që të mendoni për bakllavanë dhe gjelin e detit, t’i bëni vetes një të […]

Lexo më shumë...

Lëng kundër kapsllëkut dhe pastrimit të zorrëve

Në ditët e sotme, shumë njerëz vuajnë nga sëmundje të ndryshme shëndetësore të cilat lidhen me sistemin e tretjes dhe me funksionimin e tij, përfshirë edhe kapsllëkun kronik ose sindromin e zorrës së irrituar. Roli i zorrës së trashë ka një rëndësi jetike për shëndetin e përgjithshëm, pasi largon mbeturinat nga trupi dhe pastron toksinat […]

Lexo më shumë...

Si ta çlironi mendjen nga mendimet negative

Jeni gjendur në një situatë ku një mendim ju ka pushtuar plotësisht trurin për disa orë ose ditë? Strategjitë e mëposhtme do t’ju ndihmojnë t’i jepni fund këtij fenomeni Joga Peshimi i mendimeve sa gjatë e gjerë nuk është shpeshherë produktiv dhe në vend që t’ju ofrojë ndonjë ngushëllim thjesht ju mbush me pendesa për […]

Lexo më shumë...