Ja si të gatuani pulë të pjekur në folie alumini

Përbërësit 8 kofshë pule 80 gr oriz 3 karrota mesatare 400 gr presh gjysmë xhenxhefil rozmarine kripë Biber i zi vaj vegjetal Hapat Së pari kofshët i marinojmë me vaj vegjetal, kripë, biber të zi, xhenxhefil dhe i lëmë mënjanë të qëndrojnë së paku gjysmë ore. Në anën tjetër i premë karrotat, patatet dhe preshin, […]

Lexo më shumë...

Si të përgatisim kajmak në shtëpi

Kajmaku është një produkt i përdorur gjerësisht në të gjitha zonat e Shqipërisë, kryesisht në fshatra. Përdoret si ingredient gatimi në shumë receta shqiptare, por shumica nga ne kemi provuar fillimisht në një copë bukë të lyer me kajmak. Nëse lihet të fermentohet dhe kajmaku i stazhionuar ka një shije të fortë dhe ngjyrë të […]

Lexo më shumë...

Ëmbëlsirë me hurma dhe karamel

Përbërësit: 500 m1 qumësht 3 hurma të pjekura 5 vezë 60 gr sheqer Përgatitja: Përgatisni në fillim karamelin duke hedhur sheqerin në një tenxhere. Mbulojeni me pak ujë dhe vendoseni në zjarr shumë të ulët. Hiqeni nga zjarri, hidhni karamelin në formën ku do të përgatisni ëmbëlsirën. Qëroni hurmat, hiqjuni farat dhe kalojeni tulin e […]

Lexo më shumë...

Lëng nga ftonjtë dhe karotat

Përbërësit: – 2 kg ftonj, – 1 kg karota, – 1,5 kg sheqer, – 3 qese limontoz, – 2 l ujë + 1 l ujë + 12 l ujë. Përgatitja: Ftonjtë pastrojini dhe zieni veç në 2 l ujë. Karotat e pastruara zieni në 1 l ujë. Kulloni ftonjtë dhe karotat duke i shtuar 12 […]

Lexo më shumë...

Akullore shtëpie

Përbërësit: 500 ml qumësht 3 kokrra vezë 4 lugë supe sheqer reçel 1 lugë supe niseshte vanilje arra ose bajame Përgaditja: 1. Rrihen mirë të verdhat e vezëve me sheqerin. 2. Shtohet mbi to niseshteja. 3. Përzihen me qumështin e ngrohur në zjarr. 4. Hiqet nga zjarri, lihet të ftohet dhe i hidhen brenda reçeli, […]

Lexo më shumë...