Maqedoni/ Zv. Ministri i Shëndetësisë merr 1000 euro për operacionin e prostatës, 100 euro për synetllëk (VIDEO)

Fiks Fare solli mbrëmjen e të hënës një investigim ku zv. Ministri i Shëndetësisë së Maqedonisë së Veriut, në spital shtetëror kryen ndërhyrje kirurgjikale kundrejt ryshfetit, raporton TOP CHANNEL. Z.Asim Musa, mjek urolog, me detyrë zv. Ministër Shëndetësie kryen ndërhyrje kirurgjikale në një spital në Strugë, kundrejt 1000 eurove. Investigimi i Fiks Fare që zgjati […]

Lexo më shumë...

Vuçiq-Zaev-Rama, nënshkruajnë deklaratën për lëvizjen e lirë të njerëzve dhe mallrave

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, pas takimit në Novi Sad me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama, dhe kryeministrin e Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, tha se është nënshkruar deklarata e përbashkët, e cila bazohet në zbatimin e lëvizjes së lirë të mallrave, kapitalit, njerëzve dhe shërbimeve. Në konferencën e përbashkët për media, Vuçiq tha se […]

Lexo më shumë...

Sela: Nxënësit shqiptarë po diskriminohen, rastet e montuara nuk zgjidhen, ky është dështim i Qeverisë!

Ziadin Sela, kryetari i Aleancës për Shqiptarët, po diskuton për zhvillimet politike në Maqedoninë e Veriut. Shqiptarët sipas Ziadin Selës gjithmonë kanë dhënë mundësi, për të zbardhur rastet e montuara. Ai ka thënë se shqiptarët japin mundësi, por përsëri disa raste, si për shembull ‘Rasti i Almirit’, që ende nuk ka një zgjidhje të duhur. […]

Lexo më shumë...

Zaev premton se do ta mbështesë idenë e Kurtit për rrugën Tetovë – Prizren

Qeveria e Maqedonisë së Veriut është e gatshme që të bashkëpunojë me Republikën e Kosovës për ndërtimin e rrugës Tetovë-Prizren, ashtu siç është e gatshme të bashkëpunojë me të për çfarëdoqoftë teme tjetër. Kështu ka deklaruar kryeministri Zoran Zaev duke ju referuar deklaratës së kryetarit të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, i cili ka thënë se […]

Lexo më shumë...

Deputetja e LSDM e dyshuar në rastin “Reket”, Zaevi thotë se do ta përjashtojë

Nënkryetarja e Kuvendit të Maqedonisë së Veriut, Frosina Remenski është e dyshuara e re në skandalin e njohur “Reketi”. Ajo dhe katër persona të tjerë, emrat e të cilëve nuk janë publikuar dyshohen të jenë përfshirë në zhvatjen e 1.5 milion eurove nga biznesmeni, Orce Kamçev. Për këtë rast në paraburgim ndodhet edhe ish-kryeprokurorja speciale, […]

Lexo më shumë...