Berisha: Nesër e gjithë Shqipëria në revoltë

Berisha: Nesër e gjithë Shqipëria në revoltë

25/05/2018 Off
Puna jonë është vullnetare andaj nëse keni mundësi ndihmoni shqip.dk

Ish- kryeministri Sali Berisha ka një thirrje të fundit për protestën që mbahet ditën e nesërme.

Ai shkruan se nesër e gjithë Shqipëria do jetë në revoltë.

“Neser ne ora 11:00, ne bulevardin Deshmoret e Kombit e tere Shqiperia ne revolte!, shprehet Berisha.

Duke nisur nga ora 11:00 deri në 16:00, opozita do të marshojë nga sheshi “Skënderbej” deri tek “Dëshmorët e Kombit” duke kërkuar dorëheqjen e ministrit Xhafaj dhe rrëzimin e qeverisë.