RRJET SOCIAL

Postimet e fundit

MAQEDONIA

Këshilli Gjyqësor i Maqedonisë jotransparent, joefektiv dhe pa llogaridhënie

Këshilli Gjyqësor gjatë periudhës nëntor 2016 dhe janar 2017 ka bërë lëshime të mëdha në sferën e trasparencës, llogaridhënies dhe efektivitetit të funskionimit të saj, ku sipas realizuesve të projektit “Raporti i monitorimit për punën e gjyqësorit në Republikën e Maqedonisë”, kjo ka ardhur si rezultat i mospublikimit të procesverbaleve…

KOSOVA

Serbia nuk mund të hyjë në BE pa njohur Kosovën, thotë Rohan

Arritja fondamentale e Planit të Ahtisaarit është se e ka zgjidhur problemin e statusit të Kosovës njëherë e përgjithmonë, edhe nëse Pavarësia e shpallur para nëntë vjetësh nuk është njohur ende nga të gjitha palët. Kështu thotë ish-ndërmjetësi në negociatat për status të Kosovës, Albert Rohan.

SHOWBIZ

Jonida Vokshi rrëfen momentin: Të lihesh 7 ditë para dasme

Çfarë ndodh kur një vajzë e bukur, me shkollë, me një punë të mirë dhe që ka gjetur njeriun e ëndrrave, lihet shtatë ditë përpara dasmës? Jo jo, nuk mbyllet në dhomën e saj për një vit duke pirë e duke qarë: i vë vetes qëllim të gjejë një dhëndër…

KURIOZITETE

Prifti 22 pyetje ndërsa muslimani një pyetje

Një musliman kishte një shok të krishterë, i cili kërkoi prej tij shume herë që ta shoqëronte një ditë në kishë ku do të ligjëronte një prift që të kishte një qëndrim “real” për të krishterët.Muslimani pajtoi të shkonte dhe shkoi por prifti e njohu atë dhe tha: Në mesin…

SHËNDETËSI

Keni dëgjuar ndonjëherë për Vitaminën P?

Keni dëgjuar ndonjëherë për Vitaminën P? Sado e pazakontë të tingëllojë, kjo vitaminë është në fakt një grupim flavonoidësh, të cilët në vetvete janë pigmente natyralë që prodhojnë ngjyrën e verdhë, të kuqe ose vjollcë e blu tek bimët.

RECETA

Gjel deti i pjekur në furrë

Blijeni në dyqane dhe tregje që janë të kontrolluara për standardet e higjienës. Nëse blini gjel deti të freskët, kini kujdes mos të ketë shndërrime dermatologjike, mishi të mos jetë i nxirë ose në ngjyrë të gjelbër tek pjesa e barkut, qafa, në pjesën e brendshme të kofshëve ose poshtë…

Radio në shqip.dk

Ndëgjo Radio në popup Window

Kbh-trafik.dk

Moti:

Mostly Cloudy

10°C

Kopenhagë

Mostly Cloudy

Humidity: 38%

Wind: 6.44 km/h

  • 23 Mar 2017

    Partly Cloudy 10°C 3°C

  • 24 Mar 2017

    Partly Cloudy 9°C 1°C

Kërko:

© 1997 — 2017 Shqip.dk

Lajme të zgjedhura...

Kopjimi është i lejuar...

Kemi 17 guests online

Go to top