RRJET SOCIAL

BOTA

BE-ja me rregulla të reja për shtetasit e vendeve jo anëtare

Brukseli njofton se nga viti i ardhshëm pritet të ketë rregulla të reje për shtetasit e vendeve jo anëtare të BE-së, të cilët hyjnë në territorin e vendeve anëtare të BE-së, bënë të ditur gazeta “Vest”.

ANALIZA

A po ndihet BDI e rrezikuar nga Muhamed Zeqiri?

Gazetari Muhamed Zeqiri për vite me rradhë ishte një zë i rëndësishëm kritik në Maqedoni, ku për vite të tëra në studion e tij kaluan shumë analistë, politikanë dhe pushtetarë, ndërsa intervistat e tij ndikonin që zhvillimet në Maqedoni të merrnin kahje tjetër, një dimension të ri.

SPORT

Mustafi, jashtëzakonisht i lumtur për fitoren e Arsenalit

Mbrojtësi shqiptar nga Gostivari, Shkodran Mustafi përmes një postimi në Facebook ka thënë se është shumë i lumtur me debutimin e tij në fanellën e Arsenalit dhe me fitoren me rezultat 2 me 1 kundër Southamptonit.

KRONIKA E ZEZË

Vjedhje në Veshallë të Tetovës, vidhet bizhuteri ari në vlerë prej 4000 euro

30 vjeçari M.B nga Tetova, dje mbrëma ka raportuar se persona të panjohur me datën 19 të këtij muaji rreth orës 18 në mënyrë të pa vërtetuar nga shtëpia e tezes së tij HK (40) në Veshalë janë vjedhur stoli arit, transmeton TetovaSot.

Radio në shqip.dk

Ndëgjo Radio në popup Window

Kbh-trafik.dk

Moti:

Mostly Cloudy

15°C

Kopenhagë

Mostly Cloudy

Humidity: 66%

Wind: 22.53 km/h

  • 01 Oct 2016

    Mostly Cloudy 16°C 11°C

  • 02 Oct 2016

    Showers 15°C 11°C

Kërko:

Valuta ditës në shqip.dk
Sat, Oct 01, 2016, 5:09PM UTC
NamePrice
EURO / DENAR I MAQEDONISË61.5030
DOLLAR I USA / DENAR I MAQEDONISË54.6200
FRANGA ZVICERIANE / DENAR I MAQEDONISË56.3070
KRUNA DANEZE / DENAR I MAQEDONISË8.2449
EURO / LEKË I SHQIËRISË134.6000
DOLLAR USA / LEKË I SHQIËRISË122.2400
FRANGA ZVICERIANE / LEKË I SHQIËRISË126.2400
EURO / KRUNA DANIMARKES7.4495
EURO / FRANGA ZVICERIANE1.0918
EURO / US DOLLAR1.1240

© 1997 — 2016 Shqip.dk

Lajme të zgjedhura...

Kopjimi është i lejuar...

Kemi 51 guests online

Go to top